סקי באוסטריה
אוסטריה
סקי בצרפת
צרפת
סקי באיטליה
איטליה
סקי בבולגריה
בולגריה
סקי בשוויץ
שוויץ
סקי באנדורה
אנדורה
סקי בארה"ב
ארה"ב
סקי בסלובקיה
סלובקיה
סקי בצכיה
צכיה
 
 

כתבות


בחירת ציוד גלישה

צוות סקי ביד, 21-01-2010


אחת השאלות שמטרידות גולשים, בין אם זה גלישת סקי או סנובורד, היא שאלת בחירת הציוד לחופשת הסקי. ציוד שמותאם בצורה נכונה הוא אחד מהדברים החשובים ביותר בגלישה ויכול לשמור על בטיחותך בשלג.
 
המגוון מאוד רחב, ונראה שיש הרבה פריטים שצריך לזכור, אך אל דאגה, ריכזנו עבורכם את כל המידע. 
כשבוחרים ציוד גלישה, חלק עיקרי הוא ביגוד.
חליפת גלישה מתאימה ונוחה היא המפתח לגלישה טובה ונכונה יותר.
החליפה יכולה להיות שני חלקים של מעיל ומכנסיים או חליפה שלמה- הבחירה ביניהם תלויה בכם, בחרו במה שיותר נוח לכם (יתרון מסוים שיש לחליפה של שני חלקים היא שתוכלו להשתמש במעיל גם לשעות הערב ולא רק לגלישה).
נקודה חשובה, למשל, היא להתאים את החליפה למזג האוויר, לכן חשוב לבדוק את תנאי מזג האוויר באתר לפי זמני החופשה שלכם, ביגוד בסוף עונת הגלישה יהיה שונה מביגוד של שיא העונה.
חשוב שהביגוד יהיה אטום למים וחסין לרוחות וקור, אל תגלשו בג'ינס! הג'ינס יירטב, יידבק לגוף וזה לא רק הדבר הכי לא נוח בעולם, זה גם לא בריא ובואו נודה, פשוט מביך.
 
מהן הנקודות שעליהן יש לשים דגש בבחירת הביגוד?
 • מזג-אוויר, כמו שכבר ציינו יש לבדוק את תחזית מזג האוויר לפני הנסיעה, וגם בכל בוקר לפני העלייה להר. בימים חמימים יותר, חולצה תרמית מתחת ל מעיל סקי תספק אתכם, ולעומת זאת בימים קרים יותר נוסיף שכבת פליז בין החולצה למעיל.
 • אטימות- על החליפה להיות חסינת מים ורוחות כדי לשמור על הגוף חם ככל הניתן ולמנוע כיווצים וכווית קור.
 • מתחת לחליפה תלבשו ביגוד תרמי, הוא שומר על חום גוף ומנדף זיעה, חשוב לבחור ביגוד שמתאים למידותיכם. (מומלץ שיהיה יותר מסט יחיד של ביגוד תרמי)
 • לחליפות גלישה יש מבחר עצום של דגמים - בחלקן יש כובע או צווארון מוגבה לשמירה על הצוואר, לחלקן יש ריפוד מובנה בברכיים ובמרפקים להגנה, חלקן חמות יותר או פחות, חלקן עם שלייקעס ורגליות וחלקן בלי. חשוב ביותר לבחור מה שנוח לכם, אם אתם יודעים שבזמן פעילות גופנית הגוף שלכם נוטה להתחמם במיוחד, בחרו בחליפה מעט קלה יותר, אם אתם יודעים שלא משנה כמה פעילות תעשו, עדיין יהיה לכם קר, בחרו בחליפה חמה יותר. חשוב מאוד לדעת להתאים את החליפה באופן אישי, כך תבטיחו את הנוחות המרבית.
 • כיסים- כדאי שיהיו לכם כיסים נוחים בחליפה, ושיהיו אטומים גם כן. לא לכולם נוח לגלוש עם תיק גב, ולכן יש צורך בכיסים נוחים בשביל ציוד כמו מפתחות, קרם ושפתון הגנה מהשמש, חטיפי אנרגיה, מים, מפת המסלולים ועוד.
 • כפפות סקי- חשוב ביותר לבחור כפפות מתאימות, עליהן להיות אטומות למים ובמידה הנכונה (גם הכפפות הכי אטומות בעולם לא יעזרו לך אם לווית כפפות מחבר בכמה מידות מעליך, המים והשלג יחדרו). יש מגוון עצום של כפפות ושוב, הבחירה היא אישית לפי הנוחות והשימושיות. יש כפפות עם מגן פרק כף-יד מובנה, יש חמות יותר ופחות, אבל המשותף לכולן צריך להיות האטימות שלהן.
 • גוגלס/משקפי סקי - צריכים להגן מהשמש ומהרוח וגם כאן, להיות מתאימים במידה, גוגלס במידה לא נכונה לא יגנו עליכם כמו שצריך.
 • גרביים- צריכים להיות גרביים מותאמים לגלישת סקי. מדובר בגרביים ארוכים, ולא עבים במיוחד, אך עדיין מחממים במידה מספקת ויש להם ריפוד במקומות המועדים לחיכוך יתר.
 
בנוסף לביגוד, יש חשיבות רבה גם לציוד מגן.
כשבוחרים ציוד גלישה, יש לשים דגש על אמצעי המיגון השונים, כדי להבטיח את בטיחותכם במהלך החופשה.
אמצעי המיגון רבים ומגוונים, ויש להתאים אותם לרמת הגלישה ולסגנון הגלישה.
 • קסדה- חשובה ביותר גם לגולש מתחיל וגם לגולש המנוסה ביותר. הקסדה מיועדת להפחית את הסיכויים לפגיעות ראש, ויכולה לעזור גם בשמירה על האוזניים והראש מהרוח והקור. כמובן חשוב שהקסדה תהיה מותאמת למידותיכם.
 • מגני פרק כף-היד- עוזרים למנוע שבר כתוצאה מנפילות. יש כפפות בהן המגן מובנה, אבל ניתן גם לרכוש אותם בנפרד.
 • מגני ברכיים ומרפקים- במיוחד למי שגולש בסנופארק ואוהב את הפעלולים והקפיצות.
 
 
אחרי שכיסינו את ענייני הביגוד והמיגון אנחנו מגיעים לשלב החשוב ביותר- ציוד הגלישה.
עבור גולשים מתחילים אנחנו ממליצים להתחיל משכירת ציוד באתר לפני הקנייה, כך תוכלו להתנסות ולדעת מהו הציוד המתאים ביותר עבורכם כשתגיעו לקנות ציוד לחופשה הבאה.
אז איך בוחרים ציוד גלישה עם כל המבחר והמגוון המבלבל הזה?
 
נתחיל מסנובורד- איך בוחרים ציוד גלישת סנובורד?
ציוד סנובורד מורכב מבורד, נעליים וביינדינגס (התפסנים שמחברים את הנעליים לבורד).
בחירת הציוד צריכה להיות מורכבת מכמה פרמטרים-
 • רמת הגלישה- משפיעה על רמת הקשיחות של הבורד. ככל שרמת הגלישה שלך גבוהה יותר כך הבורד יהיה קשיח יותר. מתחילים יבחרו בבורד ברמת קשיחות רכה עד בינונית. ככל שהבורד יותר רך ככה יותר קל לתמרן אותו ולשלוט בו על השלג, בורד קשיח נוח יותר לגלישה בשלג קשה. כל זה כמובן עם ההשגה שמדובר בבחירה אישית, בחרו במה שנוח לכם בגלישה, גם הגולש המנוסה ביותר לא תמיד יבחר בבורד הקשיח ביותר, הבחירה שלכם.
 • גובה ומשקל- המשקל קובע את אורך הבורד. ככלל, ככל שאתה שוקל יותר כך הבורד ארוך יותר. בחנויות תמצאו טבלאות שמתאימות את הארוך המתאים לכם לפי משקלכם וסגנון הגלישה.
 • בנוסף לאורך הבורד, רוחבו מושפע ממידת הנעליים שלכם, על הבורד להיות ברוחב מספיק כדי שבפניות וסיבובים הנעליים לא ייגעו בשלג.
 • נעליים- על נעלי הגלישה להיות נוחות ומותאמות למידתכם. על הנעל לתפוס את הרגל בצורה נוחה אך חזקה, אם למשל העקב מתרומם בתוך הנעל- היא לא במידה הנכונה.
 • תמדדו את הנעליים בחנות ותבחרו את הנוחות לכם ביותר, אם אתם שוכרים ציוד אל תתביישו להחליף את הנעליים אחרי יום גלישה אם הן לא היו לכם נוחות. לנוחות חשיבות גבוהה כשזה נוגע לגלישה נכונה ומהנה.
 • ביינדינגס- צריכים להתאים למידת הנעליים, לבורד ולרמת הגלישה שלכם.
 
איך בוחרים ציוד גלישת סקי?
ציוד סקי מורכב ממגלשי סקי, מקלות, תופסנים לנעליים ונעליים.
גם כאן, יש להתחשב בכמה פרמטרים:
 • רמת הגלישה- עבור גולשים מתחילים יתאימו מגלשיים לפי גובה ומשקל, עבור גולשים מנוסים יותר, ייכנסו גם פרמטרים של רדיוס סיבוב וקשיחות המגלשיים.
 • גובה ומשקל- יקבעו את אורך המגלשיים ומיקום תופסני הנעליים. תופסני הנעליים מתוכננים כך שבעת נפילה הנעליים מתנתקות מהמגלשיים באופן אוטומטי. את מיקומם והזווית בה הם יורכבו על המגלשיים יקבע המוכר בחנות, כאמור לפי פרמטרים של גובה ומשקל.
 • מקלות- מותאמים לפי גובה הגולש.
 • נעליים- נעלי סקי הן נעליים קשיחות וגבוהות ומותאמות לפי רמת הגולש ומידותיו. גולשים מתחילים יקבלו נעליים רכות יותר יחסית, ככל שרמת הגלישה עולה כך תעלה גם קשיחות הנעליים. חשוב ביותר למדוד נעליים ולבחור את אלה הנוחות לכם ביותר. כמו שכבר אמרנו, אם אתם שוכרים ציוד אל תתביישו להחליף את הנעליים אחרי יום גלישה אם הן לא היו לכם נוחות. לנוחות חשיבות גבוהה כשזה נוגע לגלישה נכונה ומהנה.
 
אחרי שלמדתם איך בוחרים ציוד גלישה, חשוב גם לדעת איך לתחזק אותו ולשמור עליו.
 
חופשה נעימה!

דירוג גולשים 3.1

חיפוש חבילת סקי


מדינה מועדפת
אתר מועדף


טופס להזמנת חופשת סקי


  מדינה: 

  אתר: